Snažíte se najít letenku za bezkonkurenční cenu?

soluce egypt pyramidy

Egyptské pyramidy (v egyptštině: pravděpodobně mer) jsou zvláštní stavby typu pyramidy, které byly ve starověkém Egyptě budovány jako hrobky (případně kenotafy) králů a později také některých jejich významných manželek a matek (podle...
V dobách své největší slávy byla Cheopsova pyramida obložena deskami z bílého vápence, který výborně odrážel sluneční světlo a vyvolával tak dojem, že pyramida září.
Co se vám vybaví při vyslovení slova Egypt? Pyramidy? To zajisté nejste jediní. Historie těchto záhadných krásek sahá až do let 2700 – 1700 př. ...
Kolem pyramidy kdysi stály menší pyramidy královen, z nichž se však dochovaly pouze základy. Stejně je na tom i megalomanský zádušní chrám, která stával hned vedle Chefrénovy hrobky.
Do nitra pyramidy se sestupuje poměrně příkrou chodbou, která návštěvníky zavede do nevelké místnosti o rozměrech asi 3 x 4 metry.
Tři velké pyramidy v Gíze jsou bezesporu jednou z nejkrásnějších věcí, které člověk může vidět. Velká pyramida je poslední ze sedmi divů světa.
Cheopsova pyramida je vysoká 138 metrů (původně měřila 147 metrů díky obkladu z bílého leštěného vápence, který byl bohužel dávno rozkraden a použit při stavbě okolní rodinných domů).
Jedna z nejznámějších památek celého světa a jeden z divů světa - to jsou pyramidy v Gíze. Klikněte a dozvíte se o nich vše podstatné!
Egyptské pyramidy jsou jediným ze Sedmi divů světa, který se dochoval dodnes. Při návštěvě Egypta byste tyto slavné pyramidy určitě neměli vynechat. Ohromí vás nejen samotné pyramidy, ale i celá Gízská nekropole, tedy archeologické...
Úvod Vzkazy Starý Egypt Bohové Pyramidy Hry Egyptská (ale stejně otravná) Matika Mumifikace Nový (dnešní) Egypt Podpořte nás!

Záruka nejnižší ceny

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Nejkomplexnější online nabídka letů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Objevit letenky